aniea_architect budynek biurowy orzechowa_001 aniea_architect budynek biurowy orzechowa_002 aniea_architect budynek biurowy orzechowa_005 aniea_architect budynek biurowy orzechowa_006 aniea_architect budynek biurowy orzechowa_008

biały biurowiec

Projektowana bryła budynku to zwarta forma składająca się z dwóch, nałożonych na siebie prostopadłościanów, zbliżonych do siebie w rzucie wymiarami, obróconych względem siebie o 90 stopni i dodatkowo przesuniętych. Rozbicie jednolitego prostopadłościanu podkreśla inną funkcję parteru i inną piętra pierwszego i drugiego. Dodatkowo te dwie bryły odróżnia od siebie wykończenie elewacji. Parter to szklana powierzchnia odbijająca otaczającą budynek zieleń. Piętra I i II uzyskały jednolitą, śnieżnobiałą fasadę z paneli laminowanych. Okna, dla uzyskania jednolitego wyglądu bryły, osłonięte zostaną panelami z perforowanej blachy. Zabieg ten za dnia zapewni jednolity, monolityczny wygląd zwartej bryły pięter pierwszego i drugiego. W nocy, kiedy świecić się będzie wewnątrz światło, pojawi się nieregularny wzór elewacji trzymający jednak rytm i regularny, osiowy rozstaw o metrowej szerokości.

Cały budynek utrzymany jest w jednym kolorze tj w kolorze śnieżnobiałym. Także szklana elewacja parteru, poprzez biały gradient zmniejszający się ku dołowi komponuje się kolorystycznie z pozostałymi kondygnacjami.

Zabiegi te mają na celu stworzenie wyrazistej bryły budynku przy skromnym wachlarzu środków wyrazu. Budynek ma sprawiać wrażenie neutralnego dla otoczenia ale też jednocześnie niebanalnego i wyrazistego. Bryła zaś odwołuje się do swojego bezpośredniego otoczenia które stanowią budynki biurowe ze szklanymi elewacjami oraz obiekty produkcyjne i magazynowe wykończone blachą falistą czy trapezową.

Projekt: 2019/20;

Status: w trakcie realizacji;

Powierzchnia użytkowa: ok 1500m2;

Lokalizacja: Jasień, Gdańsk, Polska.