aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_001 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_002 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_003 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_004 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_005 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_006 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_007 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_008 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_009 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_010 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_011 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_012 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_013 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_014 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_015 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_016 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_017 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_018 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_019 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_020 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_021 aniea_architect dom z kryształami na kaszubach_022

Dom z kryształami na Kaszubach

Projekt aranżacji wnętrza piętrowego domu jednorodzinnego na Kaszubach, w okolicach Gdyni.
Punktem wyjścia dla koncepcji aranżacji wnętrza domu była słabość (stanowiąca tym samym wytyczną) Inwestora do kryształów w każdej formie. Dodatkowo aranżowana przestrzeń miała pomieścić kryształowe oprawy oświetleniowe, które pojawiły się wcześniej niż sam dom.
Ograniczenie stało się pomysłem, ideą dla całej powierzchni parteru i piętra. Zarówno kolor, jak i forma stanowią synonim czy kojarzą się z węglem, składową kryształu. Mondrianowskie, uproszczone kompozycje i “uładzone” formy przestrzenne które tworzą skosy, ściany i stałe zabudowy meblowe wraz z grafitową barwą zabudów meblowych i czystymi bielami ścian i posadzki tworzą tło dla wspomnianych, dekoracyjnych opraw. Przestrzenne kompozycje trójkątów skosów, prostokątów i kwadratów stałych zabudów meblowych w nienachalny sposób przywodzą na myśl kształty szlifowanych ścian kamieni.
Powyższe zabiegi miały na celu zamaskowanie niewłaściwych proporcji i układu pomieszczeń których Inwestor nie był skłonny zmieniać na tym etapie budowy.

Projekt: 2013;

Status: zrealizowano 2013/14;

Powierzchnia domu: ok 350m2;

Lokalizacja: okolice Gdyni Chwaszczyna, Kaszuby, Polska;

Autor: Andrzej Niegrzybowski