kaplica_006 kaplica_004 kaplica_002 kaplica_007 kaplica_005 elewacje rzuty

domek 50/50

W zamyśle inwestorów dom miał być domem gościnnym, domem na wynajem lub domem dla stałych pracowników. Miał być zatem uniwersalny i wygodny, dawać też jednocześnie możliwość zaadoptowania jego kubatury na cele przestrzeni do pracy. Dom 50/50 to dom i warsztat lub dwu stanowiskowy garaż z warsztatem. Jedna i druga funkcja demokratycznie zajmuje połowę długości traktu.

Bryła to uproszczona, archetypiczna stodoła pozbawiona widocznych detali. Minimalistyczna z akcentowaniem wejścia i wewnętrznego tarasu roboczego, z widoczną osią symetrii oraz wertykalnym rysunkiem elewacji drewnianej.

Wnętrze części użytkowej to otwarta przestrzeń pomieszczenia dziennego tj kuchnia, jadalnia i salon w jednym. Prowadzi do niego korytarz łączący także sypialnię, łazienkę oraz wiatrołap. Program użytkowy uzupełnia obszerna antresola pełniąca funkcję dodatkowej sypialni lub biura domowego.

Wspomniana wyżej druga część domu to zadaszony taras, część wspólna powierzchni użytkowej i roboczej. Poza tarasem ta część domu to także dwu stanowiskowy, obszerny garaż oraz warsztat.

Projekt: 2021-2022;

Status: projekt architektoniczno-budowlany;

Powierzchnia domu: ok 90m2;

Lokalizacja: Kaszuby, Polska;

Autor: architekt Andrzej Niegrzybowski