aniea_architect hotel sadova_001 aniea_architect hotel sadova_002 aniea_architect hotel sadova_003 aniea_architect hotel sadova_004 aniea_architect hotel sadova_005 aniea_architect hotel sadova_006

hotel sadova

Praca wykonana na wewnętrzny, zamknięty konkurs  na aranżację wnętrz hotelu Sadova, zlokalizowanego na obszarze Długich Ogrodów w bezpośrednim sąsiedztwie Głównego Miasta w Gdańsku.

Wytyczne projektowe Inwestora zbieżne były z historią miejsca w którym hotel wybudowano. W miejscu tym przez długi okres funkcjonowały sady oraz ogrody gdańskich mieszczan. Ponadto naturalnym odniesieniem dla koncepcji architektonicznej był sam Gdańsk i jego charakterystyczne elementy, architektoniczny detal, które pojawiły się we wnętrzach.

Wszechobecna zieleń, elementy przypominające ustroje budowlane wyjęte żywcem ze średniowiecznych obiektów sakralnych czy użyteczności publicznej, kolor i minimalizm. Tymi cechami można opisać zaprojektowane wnętrza. Użytkownik funkcjonujący we wnętrzach hotelowych ma do dyspozycji czystą i funkcjonalną przestrzeń z ukrytymi szafami, miejscem do pracy i przestrzenią do kontemplacji uzupełnioną wielkoformatową, monumentalną sztuką. Soczyste, ogniste wręcz kolory równoważy oszczędność  w gospodarowaniu elementami wyposażenia i ich naturalność.

Projekt: 2014;

Status: projekt koncepcyjny;

Lokalizacja: Długie Ogrody, Gdańsk, Polska;

Autor: Andrzej Niegrzybowski