aniea_architect apartament z widokami_001 aniea_architect apartament z widokami_002 aniea_architect apartament z widokami_003 aniea_architect apartament z widokami_005 aniea_architect apartament z widokami_006 aniea_architect apartament z widokami_007 aniea_architect apartament z widokami_008 aniea_architect apartament z widokami_009 aniea_architect apartament z widokami_010 aniea_architect apartament z widokami_011 aniea_architect apartament z widokami_012 aniea_architect apartament z widokami_013

penthouse dla dwójki z kotem

Projekt aranżacji wnętrza jednopoziomowego apartamentu dla dwojga z kotem, w wysokościowcu z widokiem na Zatokę Gdańską.

Najistotniejszymi wytycznymi na początku pracy przy projekcie aranżacji było pozostawienie zaproponowanego przez inwestora podziału funkcjonalnego mieszkania, użycie jak najmniejszej ilości elementów wystroju, z uwagi na kota, brak zieleni i opraw wiszących oraz jasna, świetlista kolorystyka.

Całość apartamentu łączy zatem biel i piaskowy odcieñ parkietu, mebli na wymiar czy obić kanap, siedzisk. Drewno nadaje pomieszczeniom skandynawskiego sznytu i charakteru, dodaje też odrobiny temperatury do neutralnej, dominującej bieli. Praktyczność wynikająca z konieczności dopasowania wnętrza do wszędobylskiego kota, wymusiła ograniczenie mebli wolnostojących i zagracających przestrzeń do minimum. Użycie modułowych kanap w przestrzeni dziennej dało możliwość jej swobodnej modyfikacji w zależności od potrzeb. Podobnie wykorzystano przestrzeń kuchenną, łączącą się z sakonem. Wolny fragment w centrum, to jadalnia, to także punkt centralny przestrzeni wspólnej, dziennej. Stół z możliwością rozkładania, naprzemiennie lub też wraz z kanapą którą także można dowolnie modyfikować, daje wiele możliwości aranżacyjnych i dopasowania się zarówno do domowników jak i przyjmowanych gości. Daje też sposobność dopasowania się do walorów które oferuje mieszkanie, oszałamiających widoków za oknem w ciągu dnia czy możliwości relaksu przy muzyce czy filmie wieczorem.

Sypialnia i łazienka, prywatne królestwo właścicieli, także zorganizowane zostały tak aby zapewić komfort, wygodę użytkowania i praktyczność zarazem. Delikatne, jasne kolory, wygodne, szerokie przejścia, ukryte zabudowy na wymiar umożliwiające I ułatwiające zachowanie sterylnej czystości i porządku. Główna łazienka wyposażona zostałą w ukryte szafki, dwie szerokie umywallki ustaiwoe na podwieszanej komodzie. Znalazło się tu miejsce zarówno dla wanny jak I dla prysznica, który to nie jest widoczny zaraz od wejścia do pomieszczenia.

Strefa wejścia to duże lustro, niemal na całą ścianę, uzupełnione pomocnym siedziskiem oraz zestawem ukrytych szaf.

Schemat funkcjonalny uzupełniają: pomieszczenie biura domowego, ukryta w zabudowie pralnia oraz toaleta gościnna.

Projekt: 2021;

Status: w trakcie realizacji;

Powierzchnia apartamentu: ok 100m2;

Lokalizacja: Gdańsk Srebrniki, Polska