bacz__005 bacz__012 bacz__010 bacz__011 bacz__006 bacz__008 bacz__009

przebudowa domku weekendowego

Zadanie jakiemu sprostać miał projekt to przebudowa wnętrza weekendowego, niewielkiego, starego domku o niewielkich gabarytach. Przebudowa dotyczyć miała także zewnętrza z tym jednak zastrzeżeniem aby zachowany był jego charakter tj aby komponował się z istniejących w obrębie zagrody budynkiem gospodarczym w konstrukcji szachulcowej oraz żeby w jak największym zakresie jego forma i kolorystyka zbieżne była z pierwotnymi, historycznymi, niewidocznymi w wyniku wielu remontów.

Projekt zatem w nowoczesnej, współczesnej formie odwołuje się do tradycyjnych kaszubskich form bazując na naturalnej kolorystyce i materiałach zapewniając wygodną i imponującą, niezależnie od skromnych rozmiarów samego budynku, dzienną część z dwustronnym kominem oraz otwarciem sięgającym skosów dachu.

Wnętrze ma się też bardziej otwierać na zewnętrze i bujną zieleń ogrodu otulającą dom i łączyć się z owym ogrodem chociażby poprzez nowe wyjścia i taras zawieszony nad niewielkim stawem przytulonym do południowej, szczytowej ściany domu.

Nowe przeszklenia wpuścić mają do wewnątrz więcej światła zapewniając jednocześnie prywatność. Powyższe uzyskano dzięki dużym oknom w ścianach szczytowych, w polu konstrukcji dachowej oraz nieco mniejszym ale zapewniającym wyjście do ogrodu, w obrysie przyziemia.

Kolorystykę zakomponowano na zestawie pastelowych, naturalnych odcieni tynków glinianych, naturalnej barwy drewna czy uzupełniającej całość złamanej szarości obić.

Projekt: 2023;

Status: projekt koncepcyjny;

Powierzchnia użytkowa łącznie: ok. 90m²;

Lokalizacja: Kaszuby, Polska

Projekt: architekt Andrzej Niegrzybowski