aniea_architect przebudowa lesnej chaty_001 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_002 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_003 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_004 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_005 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_008 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_007 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_009 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_013 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_014 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_015 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_006 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_016 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_012 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_011 aniea_architect przebudowa lesnej chaty_010

Przebudowa leśnej chaty

Uroczy dom który wcześniej był stodołą, stajnią i kto wie czym jeszcze, po przebudowie ma się stać wygodnym i obszernym domem z klimatem, zatopionym w Kaszubskiej kniei.
Układ domu to trzy bryły połączone wspólnym dachem. Prawdopodobnie, początkowo istniały dwie, niezależne bryły o różnych funkcjach. Z biegiem lat zostały połączone a dzieląca je różnica wysokości zniwelowana za sprawą wspólnego dachu. Projekt zakłada uwypuklenie historycznych podziałów i pierwotnego rozczłonkowania poprzez czytelne strefowanie planów kondygnacji oraz wyodrębnienie trzech części domu przy pomocy materiału, faktury.
Parter to część dzienna, gościnna i łączącą je strefa wejściowa. Nasłoneczniona i wyeksponowana strefa dzienna składa się z dwóch, różniących się charakterem powierzchni. Jedna, wysoka, z kominkiem i obszernym przeszkleniem oferującym widok ściany lasu. Druga, niższa, z podobnym widokiem, z bezpośrednim wyjściem do ogrodu, pełnić ma funkcję ogrodu zimowego. Kuchnia z jadalnią to serce domu jako że znajduje się w jego centrum.
Piętro to strefa prywatna, przestrzeń do pracy z widokiem na salon i las, sypialnia, garderoba i salon kąpielowy.

Projekt: 2014-2015;

Status: zrealizowany 2015-2016;

Powierzchnia użytkowa: ok. 230m2;

Lokalizacja: okolice Trójmiasta, Koleczkowo, Polska;

Autor: Andrzej Niegrzybowski