aniea_architect hotel extension_001 aniea_architect hotel extension_002 aniea_architect hotel extension_003 aniea_architect hotel extension_004

Stone Villa

„Stone Villa” to przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku handlowego z funkcją hotelową o nową część, mieszczącą powierzchnie handlowe na parterze i 19 pokoi hotelowych na kolejnych kondygnacjach.

Projektowana bryła budynku to zwarta forma bazująca na kontraście kolorystycznym oraz na artykulacji wertykalnej elewacji z arkuszy blachy. Sąsiedztwo obszarów wiejskich, przedmieść aglomeracji Trójmiejskiej i jednocześnie przemysłowe sąsiedztwo miejscowości Kowale ma swoje odzwierciedlenie w fakturze i kolorystyce budynku.

Parter z wejściem i podcieniami zaakcentowanymi białym kamieniem i obwiedziony szerokimi przeszkleniami odcina się, kontrastuje z nadwieszoną grafitową bryłą piętra. Elewacja górnej części wykonana z blachy o fakturze zbliżonej do blachy trapezowej przypominać ma drewniane elewacje budynków gospodarczych zagród wiejskich z jednej, hal produkcyjnych i magazynowych z drugiej. Grafitowy kolor ma na celu wyraźne odcięcie się od rozrzeźbionego parteru i jasnej powłoki dachu. Całość wieńczy wielokrotnie dwuspadowy dach w formie zbliżonej do dwóch, ustawionych równolegle „stodół”, nie równoległych jednak do dłuższego boku budynku.

Elewacje szczytowe, dzięki dwóm dachom dwuspadowym prezentują się jak fragment pierzei Głównego Miasta w Gdańsku a intensywna kolorystyka i kontrast to też nawiązanie do stoczniowej kolorystyki obiektów inżynieryjnych z jednej, statków i ich kadłubów z drugiej.

Geometria, powtarzalny moduł okien, odstępów między nimi, podziału elewacji czy formy dachu wprowadza porządek i sprawia że budynek robi wrażenie „kompaktowego” i zwartego.

 

Projekt: 2019;

Status: w trakcie realizacji;

Powierzchnia całkowita części rozbudowywanej: ok 995m2;

Lokalizacja: Kowale, Polska.