aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_001 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_002 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_003 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_004 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_005 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_006 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_007 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_008 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_009 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_010 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_011 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_012 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_013 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_014 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_015 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_016 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_017 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_018 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_019 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_020 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_021 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_022 aniea_architect wnetrza dom na kaszubach_023

Wnętrza willi na Kaszubach

Projekt aranżacji wnętrza jednorodzinnej willi na Kaszubach, w okolicach Kielna.
Priorytetem Inwestora było stworzenie przestrzennego i jasnego wnętrza otwartego na kaszubskie krajobrazy.
Projekt zakłada stworzenie jednolitego, półotwartego wnętrza w strefie dziennej, gdzie kuchnia z jadalnią i salon oddzielone są jedynie symbolicznie – stałą zabudową meblową. Część prywatna, nocna jest ukryta, podobnie jak wejście do niej. Sypialnia główna wraz z łazienką i garderobą zorganizowane są wokół wspólnego korytarza który umożliwia jednocześnie komfort użytkowania i odpowiednią izolację akustyczną.
Elementem łączącym jest geometria i moduł powtarzający się w każdym z aranżowanych pomieszczeń. Rytm paneli dekoracyjnych, frontów szaf, szafek i cokołów w modularnym rozstawie kontrastuje z elementami o obłej, morficznej formie i materiałowej, szorstkiej fakturze. Kanapy, pufy, siedziska czy stoliki stanowią akcenty, geometryczna, modułowa zabudowa ścian – tło.
Pomieszczenia pozbawione są – poza niezbędnymi – mebli wolnostojących a wszystkie szafy, schowki czy półki ukryte są w zabudowach lub oddzielnych pomieszczeniach.
W zestawie kolorystycznym wnętrz zdecydowanie dominuje biel ścian i zabudów meblowych. Rozjaśniona dębina wprowadza temperaturę i fakturę drewna. Uzupełnienie stanowi popielata, złamana barwa obić kanap o lnianej fakturze oraz posadzka w kolorze jasnego ecru. Uwagę ogniskują na sobie grafitowe dodatki.

Projekt: 2012/13;

Status: zrealizowano 2013/14;

Powierzchnia domu: ok 300m2;

Lokalizacja: okolice Kielna, Kaszuby, Polska;

Autor: architekt Andrzej Niegrzybowski